IMKB : 2,18English
 
 
 
 
 
 
 

Kurumsal

 
 

Kıraça Holding

Kıraça Holding

Kıraça Holding, 1998 yılında Türk otomotiv sektörünün önde gelen isimlerinden İnan Kıraç ve Klod Nahum tarafından Kıraça Şirketler Topluluğu adıyla kurulmuştur.

Türk otomotiv sektöründeki kapasite fazlası atıl yatırımları Türk ekonomisine kazandırmak, hafif ticari araç pazarındaki büyüme potansiyelini değerlendirmek, yeni bir pazarlama ve dağıtım modeli ile bağımsız yedek parça sektöründeki dağınık yapıyı organize etmek ve uluslararası ticaret alanında faaliyet göstermek amacıyla kurulan şirket kısa bir sürede bu sektörlerdeki gücünü ve başarısını kanıtlamıştır.

En önemli yönetim ilkesi olan insana saygı ve profesyonellik anlayışını yönetim kademelerinde yer verdiği genç ekiple uygulayan Kıraça Holding, faaliyet alanlarına denizcilik, tasarım-mühendislik ve enerji alanlarını da eklemiştir.

Bunun yanısıra, Kıraça Holding kurucularından İnan Kıraç'ın eşi Suna Kıraç ile birlikte kurmuş oldukları Suna ve İnan Kıraç Vakfı, eğitim, kültür, sanat ve sağlık alanlarında yapmış olduğu faaliyetler ile Kıraça Holding’in sanayi ve ticaretteki başarılarına ışık tutmaktadır. Vakfın bünyesinde, Pera Müzesi ve İstanbul Araştırmaları Enstitüsü yer almaktadır.

www.kiraca.com.tr

Karland

Otomotiv bağımsız yenileme pazarının en güçlü ve kurumsal şirketi Karland, uluslararası düzeyde kalitesi ispatlanmış yüksek teknoloji ürünlerini değer katarak Türk pazarının hizmetine sunmaktadır.

Kıraça Holding şirketlerinden Karland, kurucuları İnan Kıraç ve Claude Nahum'un otomotiv dünyasındaki birikimlerinin getirdiği avantajı, kurumsal altyapısıyla birleştirmiştir.

Karland, tampondan tampona her üründe ve her araç markasında 50.000'i aşan ürün referansını tüm Türkiye'ye yayılmış distribütörleri aracılığıyla müşterilerine sunar.

Konusunda uzman 115 çalışanıyla 15.000 m2'lik depo ve 1.500 m2'lik modern ofis alanlarında hizmet veren şirketimiz, siparişlerin 24 saat içinde sevkini sağlayan hızlı lojistik hizmetiyle fark yaratmaktadır.

Karland önemli bir uluslararası birliğin parçası olmanın imkanlarını kullanmaktadır. Avrupa'da sektörün en büyük şirketlerini bir araya getiren Temot International'ın Türkiye'den tek ortağı olarak hem önemli tecrübe paylaşımlarına sahip olmakta hem de Temot'un listesinde bulunan büyük tedarikçilerle avantajlı işbirlikleri yürütmektedir. Ayrıca üyesi olduğu Yenileme Pazarı Geliştirme Derneği (YPG) vasıtasıyla Brüksel merkezli FIGIEFA (Uluslararası Otomotiv Yenileme Pazarı Distribütörleri Federasyonu)'da temsil edilmektedir.

Kalite belgeli tedarikçilerle çalışması, garantili ürün satması, müşteri memnuniyeti odaklı olması ve insana yatırım yapması gibi değerleri ile bilinen Karland, Maslak Atatürk Oto Sanayi'nde açtığı ilk perakende noktası ile de servislerin parça ihtiyacına çok daha kolay ulaşılır bir yoldan cevap vermektedir.

Karland, büyümesini devam ettirirken, hizmetlerine değer ekleyerek sektörüne yatırım yapmakta ve büyük potansiyeller taşıyan bağımsız yenileme pazarında piyasa yapıcı kuruluş olma hedefine adım adım ilerlemektedir...

www.karland.com.tr

Kırpart

Motor kompenentlari tasarlama ve üretiminde Türkiye'de lider firma olan Kırpart A.Ş, 1969'dan beri uluslararası otomotiv sektöründe önde gelen Ana Sanayi Araç Üreticileri'ne hizmet vermektedir. Uzun yıllara dayanan iş tecrübesi, uzman mühendislik kadrosu, yenilikçi ve dinamik yapısıyla Kırpart, termostat, yağ ve su pompaları gibi motor kompenentlarini dizayn etme, geliştirme ve üretme konularında uzmanlaşmıştır.

OEM'lerin kendi motorlarına uygun performansta talep ettikleri termostatları, tasarlama, geliştirme ve üretme teknolojik know-how'ına sahip olan dünya üzerinde sayılı birkaç termostat üreticisinden biri olan Kırpart, 1978 yılında beri aralıksız olarak termostat üretmektedir.

Firmamız 1982'den beri, Ana Sanayi Araç Üreticileri için binek arabalardan ağır iş kamyonlarına kadar geniş bir yelpazede değişik tip ve karakterde, yüksek kalitede su pompaları ve yağ pompaları dizayn edip üretmektedir.

Şirket'in diğer önemli bir iş kolu da alüminyum yüksek basınçlı dökümdür. Uzun yıllara dayanan üretim tecrübesini, günümüzün en son döküm teknolojisi ile birleştirerek kurulan dökümhane, sektörün beklediği tüm şartlara ve kriterlere cevap verecek standartdadır. 3D CMM ölçüm aleti, spektroanaliz cihazı, röntgen cihazı dahil, tam teşekküllü uzman laboratuarı yüksek ve devamlı kalitede üretim yapılmasında önemli rol oynamaktadır.

Kırpart, kendi bünyesinde döktüğü döküm parçalarını günümüzün en son işleme teknolojilerinden yararlanarak işlemektedir. Kırpart, yüksek adetli seri imalat üretiminde CNC makinalarda verimlilik optimizasyonu sağlamak, mükemmel kesme sonuçları elde etme adına kendi dizayn ettiği tam otomotik robot operatörler kullanmaktadır. Son teknoloji CNC yatay işleme ve özel ihtisas işleme makinaları, gelişmiş laboratuarı ve uzman kadrosuyla Kırpart en dar toleranslı hassas parçalar dahil birçok ürünü OEM müşterilerinin beklentilerine cevap verecek şekilde üretme kabiliyetine sahiptir.

Aynı çatı altında döküm, işleme ve kompenent üretim birimleriyle, ürün dizayn etme, geliştirme, test ve validasyon kabiliyetleriyle, tam teşekküllü laboratuarlarıyla, tüm gerekli kalite belgeleri ve üretimin her safhasını kontrol altında tutan ERP sistemiyle otomotiv sektöründe lider üretici olan Kırpart, üretiminin % 90'ını yurtiçi ve yurtdışı Ana Sanayi Üreticileri'ne ayırmıştır.

www.kirpart.com.tr

Sirena Marine

2006 yılı Kasım ayında, dünyaca ünlü motor yat üreticisi Azimut-Benetti Grubu ve Kıraça Holding arasında yapılan anlaşma neticesinde Sirena Marine Denizcilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. kurulmuştur.

Avrupa'nın üçüncü büyük tekne imalatçısı ve 24 metre üzeri motor yat üretiminde dünya lideri olan İtalyan Azimut-Benetti Grubu ile Kıraça Şirketler Topluluğu tarafından motor yat imalatı ve denizcilikle ilgili faaliyetler için kurulan Sirena Marine arasında yapılan anlaşmaya göre ilk aşamada 13,21 metrelik Azimut 42E modelinin üretimi gerçekleştirilmektedir. Sirena Marine'in 2008 yılında 30 adet tekne üretmesi planlanmıştır. Sirena Marine, yaklaşık 150 çalışanı ile Kıraça Şirketler Topluluğu' nun Bursa Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu tesisi içerisinde, test havuzu ve stok yeri de bulunan 5.750 m²'lik alanda üretim yapmaktadır. Firma, üretilen motor yatların malzeme yerlilik oranını %60 civarında gerçekleştirmiştir.

Sirena Marine, Azimut-Benetti ile çalışmalarını derinleştirerek Eylül 2008'de yenib ir ortaklığa imza atmış ve Orhangazi'de alınan fabrika ile motor yat üretim yelpazesini genişleterek 2008 Eylül ayı itibariyle AZ 55'in üretimine başlamıştır.

Diğer bir anlaşma ile yeni bir ürün olan ve dizaynını da Sirena Marine'in gerçekleştireceği AZ 38'in üretimine Orhangazi tesislerinde Azimut/Benetti Group ile ortak olarak 2009 Haziran ayında başlayacak olup; yine tüm dünyaya ihraç edecektir.

Sirena Marine, üretim dışında Azimut-Benetti grubunun 39 ile 70 feet arası teknelerinin Türkiye distribütörüdür. 2009 Eylül ayı itibari ile ise tüm Azimut ürün gamı Sirena Marine distribütörlüğü kapsamı altına girecektir.

İlk olarak İstanbul Ataköy Marina içinde satış ve satış sonrası ofis kurulmuş olup, diğer ofisler Bodrum D-Marin ve Göcek'te faaliyete geçmiştir. Türkiye genelinde Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinde ofis çalışmaları devam etmektedir.

Sirena Marine kısa sürede müşteri memnuniyeti odaklılığı, kalitesi ve verimliliği ile başarısını ispatlamış, iş ortağı dünyaca ünlü motor bot üreticisi Azimut-Benetti ile işbirliğini daha da geliştirip, farklı yatırımlarla çalışma alanını daha da büyütme hedefinde ilerlemeye devam etmektedir.

www.sirenamarine.com.tr

Hexagon Global

Hexagon Global Enerji Kaynakları, Hexagon ve Kıraça ortaklığı ile kurulmuş bir enerji şirketidir.

Hexagon Global Enerji Kaynakları, Türkiye'nin enerjide dışa bağımlılığını azaltmak ve ülkemizin rüzgar, güneş gibi zengin yenilenebilir enerji kaynaklarını değerlendirerek düşük emisyonlu enerji üretimi sağlamak, hem ülkemize, hem dünyamıza, hemde yatırımcılarımıza katma değer yaratmak amacıyla kurulmuştur.

Hexagon Global Enerji, halen rüzgar, güneş ve çöpten elektrik üretme projelerini geliştirmekte, yönetmekte ve yatırımlarını gerçekleştirmektedir. Amacımız, ilerleyen yıllarda gerek teknik yeterliliği ve bilgi birikimi ile, gerekse portföy çeşitliliği ve boyutuyla ülkemizin ana enerji oyuncularından biri olmaktır.

www.hexagonglobal.com

Hexagon Studio

Hexagon Studio, gelişmekte olan otomotiv sektörü ve savunma sanayi sektöründe ihtiyaç duyulan, tasarım ve mühendislik hizmetlerini, ana ve yan sanayi firmalarına sağlamak amacı ile 2006 yılında kurulmuştur. Kurulduğu günden beri devam eden hızlı büyümesini sürdürmektedir. Kurucularının ve teknik personelinin ulusal ve uluslararası alanda elde ettiği bilgi birikimi, yurtiçi ve yurtdışı iş ortaklarının kabiliyetleri ile birlikte en uygun çözümü üretmektedir.

Tasarım ve Mühendislik Kabiliyeti Sunuyor :
Otomotiv ana ve yan sanayindeki kurumlar, daha az sıklıkta ihtiyaç duydukları, uzmanlık gerektiren tasarım ve mühendislik çalışmaları için bünyeleri dışından destek almayı tercih etmektedir.Bir çözüm ortağı olarak Hexagon Studio, imalat ve yan sanayi firmalarına ihtiyaç duydukları bu tasarım ve mühendislik hizmetini sunmaktadırlar.

Ek kapasite Sağlıyor :
Otomotiv endüstrisinde artan rekabet, ürün geliştirme ve devreye alma süresini gittikçe kısaltıyor. Ana ve yan sanayi firmaları çoğalan mühendislik iş yüklerini kendi kaynakları ile karşılayamaz hale geldiklerinde dış destek arayışına girebiliyor. Böyle bir durumda Hexagon Studio, imalat ve yan sanayi firmalarına, uluslararası mühendislik şirketlerine ek kapasite sağlayarak iş yüklerini hafifletiyor.

İletişim Sağlıyor :
Türkiye mühendislik ve tasarım konusunda önemli bir merkez olmak ve yurtiçinde bulunan kaynaklar ile yurtdışı kaynaklarını birleştirmek hedeflenmektedir.

Türkiye tasarım, mühendislik, prototip, test olanakları ve kaynakları bakımından parlak bir geleceğe sahip bulunmaktadır. Diğer taraftan, Türkiye merkezli firmalar, uluslararası kaynaklardan temin edilen bazı özel hizmetlere ihtiyaç duymaktadır.

Hexagon Studio, otomotiv mühendisliği alanında faaliyet gösteren yurtiçi ve yurtdışı firmaların arz ve talepleri arasında bir köprü olacaktır.

www.hexagonstudio.com.tr

Haberler
 
 
 
 
© 2011-2018   Gizlilik Bildirimi | Yasal Uyarı | Kullanım Koşulları | Bilgi Toplumu Hizmetleri